Informacja z dnia 24 grudnia 2019 r.

Drodzy i Kochani Członkowie Unii Polskich Pisarzy Lekarzy,
Nasi Sympatycy i Przyjaciele

W ten wigilijny dzień składam Wam w imieniu Zarządu Głównego UPPL Życzenia Najwspanialszych Świąt Bożego Narodzenia. Magicznego czasu duchowego i rodzinnego przeżywania tych chwil przy oświetlonej choince i przy dźwiękach kolęd.

Waldemar Hładki

W ostatnim czasie dotarło do mnie kilka ciekawych informacji o Waszych osiągnięciach literackich. Zachęcam Was także do przesyłania  do mnie dalszych, tak aby podzielić się nimi z innymi.

14 grudnia 2019 r.  w Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej „U lekarzy” w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Lublinie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko-Literackiego „Lekarze dzieciom”. Pierwszą nagrodę w kategorii wiersz otrzymał nasz unijny kolega Jan Stanisław Kamyk-Kamieński z Kraśnika za utwór „Nasz Dom”.

Również 14 grudnia w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu odbyło się wręczenie nagród w XV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Kazimierza Ratonia. Miło mi donieść, że laureatem pierwszej nagrody został nasz unijny kolega Piotr Piątek z Kołobrzegu.

W Gdyni odbył się Kiermasz Książki organizowany przez Towarzystwo Miłośników Gdyni. W wydarzeniu brał udział Zbyszek Jabłoński