Informacja z dnia 19 stycznia 2020 r.

Drogie Członkinie i Członkowie Unii Polskich Pisarzy Lekarzy

Życzę Wam wszystkiego Najlepszego w rozpoczętym nowym roku. Owocnych chwil spędzonych z  “piórem”.

Informuję i jednocześnie przypominam, że w tym roku na Sympozjum UPPL spotykamy się w Gdyni w dniach 2-4 października. Organizatorem jest nasz  kolega Zbyszek Jabłoński.  Gdynia i pobliska okolica to piękne miejsce na mapie Polski. Zbyszek przygotowuje atrakcyjny i ciekawy program. Na wiosnę w ogłoszeniach znajdziecie  komunikat ze szczegółami. Tak jak w poprzednich latach można przyjechać z sobą towarzyszącą. Nie może Was tam zabraknąć.

W imieniu Zbyszka i swoim serdecznie zapraszam

Waldemar Hładki

Nowe Publikacje

Kilka dni temu dotarła do mnie paczka z książkami, płytami i listem od naszego unijnego kolegi Macieja Siekluckiego. Maciek jest lekarzem chorób dziecięcych i zakaźnych. Pracuje w Łańcucie, a po otwarciu Wydziału Lekarskiego także jako adiunkt na Uniwersytecie Rzeszowskim. To chyba z bliskiego wieloletniego kontaktu z małymi pacjentami zrodziła się w nim chęć pisania dla dzieci. Teksty Maćka stały się także tekstami piosenek, także dla dzieci, które ukazały się w formie płytowej i zaowocowały współpracą z Polskim Radiem. Otrzymałem do powiększających się zbiorów Biblioteki Unii Polskich Pisarzy Lekarzy  książki i płyty Maćka, w tym najnowszą książkę wydaną w 2019 roku pt. „ Podróż dookoła pieca – Bajki dla Dzieci”. To pięknie wydana w twardej oprawie i ilustrowana edycja  dwunastu wierszowanych bajek. Książka liczy 98 stron. Została wydana w Wydawnictwie Anabasis sp. z o.o., które mieści się aktualnie w Krakowie przy ul. Biskupiej 11/1.

 

 

 

 

Weszliśmy także w posiadanie wcześniejszych utworów literackich Maćka, a to książki wydanej także przez Wydawnictwo Anabasis w roku 2017 pt.” Wnukochwilki – Dla wnuczek, wnuków i nie tylko”. To 20 rymowanych historyjek dla dzieci ozdobionych pięknymi ilustracjami. Wiersze są w języku polskim i angielskim. Całość wydana na 85 stronach w twardej oprawie.

 

 

 

 

 

Utwory do słuchania i śpiewania zostały zawarte w płytach : kolędy świąteczne „Choinka Ustrojona” wykonywane przez zespół „Morże Być”. Dziesięć kolęd nagrano w Studio Sonus w Łomiankach  w 2009 r.  Wcześniej, bo w 2014 roku powstały teksty Maćka do „Piosenek dla dorosłych dorosłych” z muzyką Jarosława Bobuli.

Gratulujemy Maćkowi i życzymy dalszych kreacji literackich

Waldemar Hładki

Zachęcam wszystkich członków UPPL i innych lekarzy piszących do przysyłania swoich wydanych  książek i informowanie nas o innych wydarzeniach literackich z ich udziałem.