Informacja z dnia 10 lipca 2023 r.

Witajcie Moi drodzy,
Czytelnicy i Sympatycy tej strony internetowej. W tym roku mamy pecha. Na początku czerwca nastąpiła kolejna, już druga w tym roku awaria naszej strony z powodu przenoszenia jej na inny serwer. Zapewniono mnie, że było to konieczne. Niestety każde takie przeniesienie powoduje brak wymaganej spójności z nowym serwerem. Zatem strona “rozkracza się” całkowicie i trzeba ją ponowne ustawiać i konfigurować, co wymaga długotrwałych wysiłków zarówno informatyka w firmie Plocman zarządzającej serwerami, jak i mojego informatyka w Krakowie. Ja również muszę brać w tym udział, co pochłania czas przez kolejne dni. Obecna awaria, także z brakiem naszej strony na urządzeniach mobilnych trwała prawie miesiąc. Poprzednia awaria strony trwała sześć tygodni. Ale cóż zrobić.

Zatem kilka informacji z ostatnich kilku tygodni.

5 kwietnia 2023 r. otrzymałem od Elżbiety Lipskiej bardzo radosną informację. Ukazała się jej pierwsza książka, niejako debiut pisarski pt. “Zalzala, ziemia drży”. Osobiście bardzo kibicowałem autorce i śledziłem losy wydania książki.  To zbiór ciekawych, nagradzanych już wcześniej w konkursach opowiadań, nawiązujących do wydarzeń związanych z pracą jaką wykonuje autorka. Elu, serdecznie gratulujmy.
Waldemar Hladki

Zalzala okladka przod

29 maja 2023 r. w Auli Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie, miało miejsce niezapomniane wydarzenie, spektakl „W dalekich przestrzeniach… Harmonia słowa, obrazu i dźwięku”, było to połączenie podróży i sztuki. Podróżnik, lekarz, poeta,Waldemar Hładki, stworzył harmonię dźwięku, słowa i obrazu, podzielił się z nami niesamowitymi przygodami i doświadczeniami ze wszystkich zakątków świata. Jego opowieści o egzotycznych miejscach, odległych kulturach i niezwykłych spotkaniach były tak inspirujące, że wydawało się, że podróżujemy razem z nim.

 

3 czerwca 2023 r. odbył się w Domu Literatury w Warszawie Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Związku Literatów Polskich. Waldemar Hładki został wybrany na wiceprezesa ZLP na kadencję 2023-2027. Jednocześnie został członkiem Rady Fundacji Domu Literatury i Domów Pracy Twórczej.

11 czerwca 2023 r.
Otrzymałem informację od naszego unijnego kolegi Janusza Czarneckiego, że Jego sztuka teatralna w postaci książki :” FASCYNUJĄCA MAGIA.Trzy dni z życia Alberta Einsteina ” oraz
przetłumaczona na język angielski przez Panią Dominikę Newell, lektorkę języka angielskiego
z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ” FASCINATING MAGIC. THREE DAYS OF EINSTEIN’ S LIFE”, ciągle cieszy się dużym zainteresowaniem i jest często kupowana w Księgarni Atlas w Toruniu ul Szeroka 42, także turystom zagranicznym przyjeżdżającym do grodu Kopernika. Książka napisana jest w wersji polskiej i angielskiej a została wydana przez “Wydawnictwo Marszałek”. Gratulujemy, tak trzymać.
Waldemar Hładki

 

 

13 czerwca 2023 r. w Auli Okręgowej Izby lekarskiej w Krakowie odbyło się spotkanie z pisarką lekarką Ałbeną Grabowską zorganizowane przez Bibliotekę Kraków i Unię Polskich Pisarzy Lekarzy. Ałbena Grabowska jest popularną pisarką, autorka ponad dwudziestu książek, między innymi “Stulecia Winnych”, na podstawie której telewizja polska nakręciła serial telewizyjny, który cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Spotkanie prowadziła Dr Agnieszka Staniszewska – Dyrektorka Biblioteki Kraków.

    

21 czerwca 2023 r.  w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie, w pomieszczeniach piwnicy “U Medyków” odbył się spektakl poetycko muzyczny “Ulubione Słowa Dźwięki”, którego wykonawcą był Waldemar Hładki. Kilka słów co powiedzieli o nim inni:

Na pewno ten środowy wieczór długo pozostanie w pamięci, jako nie do przecenienia spektakl.
Prezentując swoje osobiste utwory poetyckie w formie poezji śpiewanej, ale i w postaci oratoryjnych refleksji, Artysta odsłonił swe wrażliwe i bogate wnętrze, ujawniając cząstkę swej artystycznej duszy. Artysta nie tylko śpiewał swoje utwory, ale także interpretował znane przeboje i dzielił się swoimi refleksjami oraz osobistymi przemyśleniami, czyniąc wydarzenie nie tylko artystycznym, ale także intymnym spotkaniem z twórcą. Jego przekaz był donośny i pełen głębi, dotykając najważniejszych tematów życia i ludzkiej egzystencji. Atmosfera tego niezwykłego wieczoru była absolutnie klimatyczna i doniosła. Wnętrza piwnicy “U Medyków” dopełniały magii i tajemniczości tego miejsca, tworząc wyjątkową aurę, która idealnie współgrała z twórczością Profesora Waldemara Hładkiego. Klimatyczne oświetlenie, niezwykłe dźwięki gitary i wibrujące w powietrzu emocje, tworzyły niepowtarzalne wrażenie. To artystyczne wydarzenie było nie tylko koncertem, ale również niezapomnianym doświadczeniem emocjonalnym. Widownia opuszczała piwnicę “U Medyków” z głębokim zadowoleniem i uczuciem zauroczenia.
Dziękujemy”.