Informacja z dnia 5.10.2015

Drodzy Członkowie UPPL,

Wakacje już poza nami. Mam nadzieję, że dla Was wszystkich były udane.

Na początek miła wiadomość z naszymi gratulacjami. Ryszard Żaba został nowym Przewodniczącym Komisji Kultury Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie. Życzymy spełnienia w ramach pełnienia tej funkcji.

W czwartym numerze Galicyjskiej Gazety Lekarskiej z lipca/sierpnia 2015r. ukazała się recenzja prof. Henryka Gaertnera dotycząca nowo wydanego tomiku poezji, którego autorem jest Ryszard Żaba pod tytułem “Idę pogadać z chmurami”. Promocja Tomiku odbyła się w Nowym Sączu, siedzibie delegatury Małopolskiej Okręgowej Izby Lekarskiej.
Gratulujemy

Jurek Samusik przysłał informację o wydanych ostatnio przez siebie książkach: “Z biegiem Narwi” i “Dwory i Pałace na Kresach Wschodnich”

1) Z biegiem Narwi2) Dwory i pałace

Andrzej Chodacki informuje nas o swoich nowych dokonaniach literackich. Przesyłam nowości wydawnicze z moim udziałem : “Piątek, trzynastego” polsko – polonijna antologia tekstów antymagicznych Wydawnictwo im. Macieja Apostoła 2015 rok.

Okładka Piątek,trzynastego

Promocja książki odbyła się 13września w Lublińcu. Andrzej Chodacki jest jednym ze współautorów.
http://www.grzegorzkopiec.pl/?p=321#more-321
“Ziemia parczewska : przyroda, ludzie, historia” album fotograficzny Gminy Parczew 2015 rok.

http://www.worldcat.org/title/ziemia-parczewska-przyroda-ludzie-historia-the-land-of-parczew-nature-people-history/oclc/909123608

Andrzej Chodacki: “Obecnie biorę udział w wydaniu trzech kolejnych książek, z których dwie wyjdą w tym roku, a trzecia w 2016 roku.
Wkrótce odbędzie się promocja mojej nowej powieści w sali lustrzanej Pałacu Potockich w Lwowie w dniu 11.10.2015 rok. Promocja jest zorganizowana przez wybitną ukraińską poetkę zamieszkałą w Rio de Janeiro, Panią Profesor Wirę Seliańską, córkę ukraińskiego lekarza, którego kilka dni życia i tragiczną śmierć (poświęcił swoje życie, by ratować swojego pacjenta) opisałem w powieści. Tytuł powieści “Doktor Seliański”. Zawiadomię Pana Profesora o szczegółach tej uroczystości i podaruję na pewno powieść.”
Link do postaci Pani Profesor Wiry Seliańskiej : https://pl.wikipedia.org/wiki/Wira_Wowk
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia w Warszawie.

Andrzej Chodacki

Miło nam powiadomić, iż Andrzej Chodacki został przyjęty do Stowarzyszenia Kulturalna Europa z siedzibą w Paryżu. Niedługo jego teksty ukażą się w Gazecie Paryskiej tłumaczone na język francuski.

Gratulujemy.

W dniu 10.09.2015r., w kolejnej odsłonie Praskiego Salonu Poetyckiego, tym razem na Stacji Literatury Grochów swoje wiersze prezentowała Majka Żywicka-Luckner.

Majka-plakat

Bohdan Wasilewski napisał do nas.
“Mam miłą wiadomość, iż w dniu 24.09.15 w Rosh Ha-Ayin k. Tel Awiwu odbyła się  pra-premierowa projekcja filmu „ Sztetele Mława”oraz spotkanie autorskie i  prezentacja moich wierszy z udziałem ponad czterdziestu osób, w tym szeregu znaczących, jak reprezentująca Ambasadę Polską Pani Ambasadorowa Monika Herbst Chodorowicz, burmistrz Rosh Ha-Ayin, generał Shalom Ben Moshe i jego współpracownicy, znaczący mieszkańcy Rosh Ha-Ayin, jak również kilkunastu lekarzy z Tel Awiwu i innych miejscowości. Spotkanie zorganizowano w korzystnej oprawie przyjęcia ogrodowego, z winem i konsumpcją oraz zabezpieczeniem profesjonalnego nagłośnienia i dużego ekranu. Prezentacja była bardzo dobrze przyjęta, żywo dyskutowana, ostatnia grupa uczestników opuściła spotkanie o 1.30 w nocy.
Pozdrawiam serdecznie,

Bohdan Wasilewski

 

Niestety, mam także smutną wiadomość.
Z żalem informuję, iż w dniu 8 lipca br. zmarł prof. dr hab. Jerzy Dybicki, nasz nowy członek UPPL. Profesor był emerytowanym wieloletnim pracownikiem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zapraszam imieniu organizatorów i UPPL do Warszawy na nasze Sympozjum i 44 Warszawską Jesień Poetycką.

Prezes UPPL
Waldemar Hładki