Informacja z dnia 31 maja 2021 r.

Wielce Czcigodni Czytelnicy strony internetowej uppl.pl

W dniu wczorajszym, tj. 30.05.2021 r. odbyło się posiedzenie Jury Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Profesora Andrzeja Szczeklika „Przychodzi wena do lekarza” – X edycji, aby wybrać najlepsze utwory literackie  napisane przez lekarzy w 2021 roku. Członkowie Jury znają już osoby nagrodzone, a informacja ta zostanie ujawniona podczas uroczystej gali w teatrze im. Juliusza Słowackiego w dniu 16 października  tego roku. Będzie to również gala nagrodzonych w roku 2020 – IX edycja, która nie odbyła się we właściwym czasie z powodów pandemicznych.

Nie tylko osoby nagrodzone, ale wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
Organizator: Medycyna Praktyczna
Współorganizator: Naczelna Izba Lekarska
Partnerzy: Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Unia Polskich Pisarzy Lekarzy.

Poniżej zdjęcie z wczorajszych obrad, które odbyły się tradycyjnie w krakowskiej restauracji Soprano.

 

 

 

 

 

 

 

Jury ( od lewej): Waldemar Hładki, Ewa Lipska, Bronisław Maj, Jarosław Wanecki, Anna Wierzchowska-Woźniak (wsparcie administracyjne Jury), Maria Szczeklik, Anna Dymna, Piotr Gajewski

Waldemar Hładki

 

Nowy tomik poetycki Waldemara Hładkiego

W dniu 16 czerwca (środa), o godz. 17.00 rozpocznie się w Domu Literatury w Warszawie spotkanie promocyjne z okazji wydania nowego tomiku poetyckiego Waldemara Hładkiego.
Zapraszam serdecznie
Waldemar Hładki

 

 

 

 

 

 

 

 

Oryginalna promocja kolejnej edycji, tym razem polsko-angielskiej wersji Rapsodii Gdyńskiej Zbigniewa Jabłońskiego w dniu 10 czerwca w Gdyni.

Zapraszamy

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 19 kwietnia 2021 roku, w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi, odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego “Wiatrem pisane”, połączone z muzyką i piosenka na żywo. A oto Nagrodzeni.
W kategorii poezja: I miejsce – Waldemar Hładki, II miejsce – Robert Filipczak, III miejsce – Stefan Trzos, wyróżnienie – Barbara Drecka-Szymańska

W kategorii proza: I miejsce – Janusz Perzyński, II nagroda – Stefan Trzos, III nagroda – Paulina Klopper

Relację z gali można oglądać na kanale YouTube Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Uwaga,

wysiłkiem opiekuna Biblioteki UPPL został zaktualizowany księgozbiór. Liczy obecnie 923 pozycje, oraz egzemplarze zgromadzone w magazynie biblioteki.