Informacja z dnia 24 kwietnia 2016 r.

Szanowni Członkowie UPPL.

W ostatnim czasie otrzymałem kilka pozycji wydawniczych naszych kolegów. Marek Pawlikowski przysłał najnowszy tomik poezji wydany w 2016 r. w krakowskiej oficynie wydawniczej “Miniatura”, pod tytułem Wiersze Wybrane. Autor dokonał wyboru wierszy ze swoich poprzednich tomików : Rzeka bez powrotu (1996) i Drabina Jakubowa (2007). Pozostałe wiersze nie były publikowane w książkach poetyckich. Warto powiedzieć, iż elementy graficzne do tomiku zostały wykonane przez naszego unijnego kolegę, a także grafika Ryszarda Żabę.

Także Maciej Zarębski przekazał mi swoją nową książkę pod tytułem W krainie torbaczy i kiwi, która jest ciekawą relacją z podróży po Australii i Nowej Zelandii na przełomie 2007 i 2008 roku. Książka jest bogato ilustrowana fotografiami wykonanymi przez Autora i możliwa do kupienia w Bibliotece Świętokrzyskiej (kontakt z autorem).

Maciej jest także wydawcą Almanachu Literackiego “Żeromszczak” (nr 8) i jednym ze współautorów tego wydawnictwa (tekst pod tytułem Słynny piec). Książka również do kupienia w Bibliotece Świętokrzyskiej.

 

Miło mi zakomunikować, iż wśród Laureatów tegorocznej V Gali Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. prof. Andrzeja Szczeklika “Przychodzi wena do lekarza” znaleźli się członkowie UPPL: Renata Paliga, Joanna Czajkowska-Ślasko i Piotr Piątek. Ogłoszenie przyznanych miejsc i nagród nastąpi w dniu 19 maja 2016 r. podczas uroczystej Gali w teatrze im. J. Słowackiego, która rozpocznie się o godz. 19.00. Wszystkich chętnych zapraszam do przyjazdu w tym dniu do Krakowa i wspólnego radowania się z przyznanych nagród. UPPL zorganizuje w holu teatru stoisko UPPL z naszymi banerami reklamowymi, książkami i informacjami dla obecnych i przyszłych członków UPPL. Zgłoszenia uczestnictwa w Gali można dokonać na stronie internetowej konkursu.

Waldemar Hładki