Informacja z dnia 23 maja 2018 r.

Drogie Koleżanki i Drodzy koledzy,

Minęło trochę czasu od ostatniej informacji. 17 maja w Krakowie, w teatrze im. J. Słowackiego jak co roku odbyła się w pięknej oprawie gala już VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego “Przychodzi Wena do Lekarza” im. prof. Andrzeja Szczeklika. Jury nagrodziło następujących pisarzy-lekarzy:

Kategoria POEZJA

I miejsce Bogdan Stangrodzki „Poetka we śnie”

II miejsce Barbara Rysz-Postawa „Arytmia”

III miejsce Monika Kunstman ** (wieczór wspomnień)

Wyróżnienie Paweł Grabowski ** (Moich kilku przyjaciół nie żyje)
Kategoria PROZA

I miejsce Małgorzata Nowaczyk „Cienką nicią połączone”

II miejsce Marek Gawlik i Monika Kunstman „Anatomia pamięci”

III miejsce Tomasz Kardacz „Ananke”

W tym roku przyznano również nagrody za najlepsze felietony opublikowane w biuletynach okręgowych izb lekarskich z całego kraju.

Zwieńczeniem gali był koncert Andrzeja Sikorowskiego i jego córki Mai Sikorowskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Waldemar Hładki

Dotarła do mnie najnowsza książka Jarosława Waneckiego pod tytułem “Antrakty”. To zbiór tekstów z teatrem i medycyną w tle, będących w większości wyborem lub kompilacją felietonów dla Gazety Wyborczej – Płock i Gazety Lekarskiej. Ilustracją kolejnych przerw są okładki programów teatralnych oraz wiersze i plakaty autora. Wszak wiadomo, że Jarek jest od wielu lat znawcą i pasjonatem teatru. Gratuluję serdecznie autorowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Waldemar Hładki

Ukazała się kolejna książka w jakże bogatym dorobku wydawniczym naszego kolegi Zbyszka Kostrzewy pt. ” Varia”. Autor we wstępie do swojej książki pisze tak: ” to już kolejna próba prezentacji wszystkiego po trochu, kolejnego przekładańca, w którym są wiersze i proza, i wierszyki z prymitywnymi rymowaniami i akcentami regionalnej gwary, i fraszki z limerykami w miarę dowcipne, choć niekiedy także i frywolne. Są też skecze i fragmenty prób dramatopisarskich z “Grajdłem” osobiście mi bliskim – jednym słowem testy lepsze i gorsze, ale jak zawsze zapowiadam, nie mające czegoś czym nie są. Cóż ? Wypada mi więc teraz czekać tylko z nadzieją na refleksje i uśmiech Czytelnika.

 

 

 

 

 

 

 

Życzę przyjemnej lektury”

Autor