Informacja z dnia 22 lipca 2018 r.

Uwaga   !!!

Drogie Unijne Koleżanki i Koledzy.

Około 6  tygodni temu przesłałem Wam na adresy mailowe informacje i dokładny program naszego Sympozjum w Toruniu 21-23 września 2018 r.

Osoby, które zdecydowały się przyjechać do Torunia, a do tej pory jeszcze nie dokonały  zgłoszenia uczestnictwa i niezbędnych opłat oraz formalności proszę o dokonanie tego w najbliższym czasie. Ostateczny termin zgłaszania uczestnictwa upływa z dniem 20 sierpnia.

Szczegółowe informacje poniżej

ZAPRASZAMY na JESIENNE SYMPOZJUM UPPL w TORUNIU

Waldemar Hładki
Prezes UPPL

W ostatnich tygodniach ukazała się nowa książka kol. Janusza  Stanisława Czarneckiego pt. “Portret Nicole”. Niektóre z wydanych w książce opowiadań nagrodzono nagrodami literackimi. Zachęcam do lektury.

 

 

 

 

 

Książkę można kupić w sprzedaży internetowej. Polecam.

Niedawno w Gdyni odbył się benefis naszego kolegi Zbyszka Jabłońskiego. Wszystkich zainteresowanych działalnością literacką Zbyszka zapraszam do zajrzenia do linku poniżej.

http://www.gazetaswietojanska.org/index.php?id=2&t=1&page=53090

 

24 maja w Łowickim Domu Kultury odbył się wieczór autorski poświęcony twórczości  Zbyszka Kostrzewy i promocji Jego najnowszej książki “WARIA”. Organizatorami byli Łowicki Dom Kultury i Muzeum Guzików w Łowiczu (nota bene jedyne  w Europie) Część artystyczną (muzyczno- poetycką)  zapewniła młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu.

19 maja  w siedzibie Świętokrzyskiego Towarzystwa Regionalnego odbyły się kolejne, coroczne “Posiady pod Bartkiem” organizowane przez Macieja Zarębskiego. Tym razem były poświęcone Adamowi Bieniowi, postaci wybitnej i niezmiernie ważnej dla historii Polski. Maciej przyjaźnił się z nieżyjącym już Adamem Bieniem. Członkowie Unii mogli spotkać się z tym wspaniałym człowiekiem podczas naszego unijnego sympozjum, które Maciek zorganizował dla nas w Staszowie – Chańczy w 1995 roku.

Posiady 2018

20 marca 2018 roku w  Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbył się wernisaż wystawy zdjęć naszego kolegi Macieja Andrzeja Zarębskiego z jego licznych podróży zagranicznych pt.” Migawki z Wojaży po Świecie”. Organizatorem wystawy jest Świętokrzyskie Towarzystwo Regionalne oraz Biblioteka Wojewódzka w Kielcach. Wystawę można oglądać od marca do października b.r.  Komisarzem wystawy jest Andrzej Dąbrowski. Maciek nie tylko opisuje swoje wrażenia z podróży w licznych książkach, które wydał ale także utrwala wspaniale obrazy z tych dalekich podróży na zdjęciach fotograficznych. Zapraszam do obejrzenia wystawy.

Folder Wojaze po swiecie DRUKARNIA

Waldemar Hładki