Informacja z dnia 21 października 2018 r.

Napisał do nas Zbyszek Jabłoński

W okresie ostatnich tygodni po “Toruniu” miałem kilka spotkań autorskich w Gdyni i w Mławie. Przesyłam kilka fotek z ww.

P.S. W Bergen w Norwegii działa Polska szkoła im. Marynarki Wojennej RP. W tym tygodniu wyjechała tam czteroosobowa delegacja Stowarzyszenia Oficerów Marynarki Wojennej zabierając ze sobą jak podarunek, kilkanaście egzemplarzy mojej “Rapsodii Gdyńskiej” oraz opowiadań “Trafiony-Zatopiony”. Moje zdjęcie z widokiem na port i na zabytkowe domki drewniane z XIX wieku ( ”Bryggen” na liście światowych zabytków kultury), to właśnie w Bergen kilka lat wstecz.

Pozdrawiam

Zbych J.

Konferencja „Mateczniki Polskości jako zjawisko kulturowe”

Poniżej przedstawiam artykuł z konferencji, w której ważną rolę swoim aktywnym uczestnictwem zaznaczył nasz unijny kolega Maciej zarębski.

Konferencja matecznikowa

Szanowni Członkowie UPPL

Sympozjum w Toruniu już za nami. Wywieźliśmy  wspaniałe wspomnienia. Oto migawki z naszego toruńskiego spotkania w obiektywie naszej koleżanki Jadwigi  Kowalczyk, fotoreporterki i kronikarza historii UPPL.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyjechali do Torunia i stworzyli wspaniałą atmosferę. Szczególne podziękowania kieruję do  dr. Janusza Czarneckiego – gospodarza  Sympozjum i Pana Marka Wawrzkiewicza – Prezesa Związku Literatów Polskich, który był razem z nami.

Prezes UPPL
Waldemar Hładki