Informacja z dnia 19 września 2018 r.

Szanowni Czytelnicy,

Już za dwa dni rozpoczyna się nasze kolejne Sympozjum UPPL. Tym razem spotykamy się w Pięknym Toruniu w dniach 21-23.09 2018 r. Program jest oryginalny i ciekawy, a organizatorzy zadbali o wiele atrakcji, stąd też frekwencja dopisała. A więc do zobaczenia w Toruniu.

Miło mi poinformować, że nasza unijna koleżanka Magda Człapińska otrzymała wyróżnienie w XXVI Konkursie Poezji Religijnej im. ks. Józefa Tischnera zorganizowanych przez Związek Podhalan.
Oto wrażenia z konkursu napisane przez samą Laureatkę:
“W Ludźmierzu było ciekawie (figurka Matki Boskiej Ludźmierskiej-Gaździny Podhala pochodzi z XV wieku). Uroczystość wręczenia nagród odbyła się o godz 23.00 14 sierpnia, tuż przed Pasterką Maryjną, przy ołtarzu polowym. Na błoniach przed ołtarzem było bardzo dużo ludzi. Każdy z nagrodzonych wychodził przed ołtarz i recytował nagrodzony wiersz. Przy wystąpieniu każdego autora, członkini jury Anna Mlekodaj uzasadniała w kilku słowach decyzję jury. Na konkurs przysłano 520 wierszy od ponad 200 autorów. Nagrodzonych i wyróżnionych zostało 5 wierszy w kategorii gwarowej i 5 w kategorii literackiej. Laureaci otrzymali dyplom i książkę z wydrukowanymi już wierszami orz nagrodę pieniężną. Zachęcam wszystkich członków UPPL do wzięcia udziału w tym konkursie w przyszłym roku.

Pozdrawiam

Madzia”

Serdecznie gratulujemy.

Ostatnio otrzymałem dwie nowo wydane książki od naszych unijnych kolegów.  Włodzimierz Zakrzewski wydał książkę pt. “W psychiatrycznym gabinecie i…..” Posłowie napisała Pani Janina Wieczerska.

Nowa pozycja wydawnicza w bogatym dorobku literackim Macieja Andrzeja Zarębskiego to “Wiersze i Opowiadania”. Autor publikuje swoje wiersze powstałe w latach 80 ubiegłego wieku, głównie refleksje z pobytu na kontrakcie zawodowym w Libii oraz wiersze współczesne,napisane w ostatnich latach. Ponadto możemy przeczytać opowiadania i szkice autora z jego życiowych zdarzeń i obserwacji. Posłowie napisała Pani Lucyna Kukomska.