Informacja z dnia 21 listopada 2021 r.

Drodzy Czytelnicy,

pod koniec września b.r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą odbyło się kolejne Sympozjum Unii Polskich Pisarzy Lekarzy. Jako organizator dziękuje wszystkim uczestnikom za udział. Z osobami towarzyszącymi było nas 37 osób. Cieszy ta frekwencja. Jestem rad za wszystkie podziękowania za organizację sympozjum, które od Was otrzymałem.
Waldemar Hładki

Kilka zdjęć z kazimierskiego spotkania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto : Jadwiga Kowalczyk, Jerzy Samusik, Zbigniew Jabłoński

 

Poniżej tekst Jerzego Samusika zamieszczony w Biuletynie Okręgowej Izby Lekarskiej w Białymstoku – sympozjum oczami autora.

 

 

Puls Słowa” po raz dwunasty,

4 listopada, 2021

23 października podczas imprezy literackiej “Zamiast” w Domu Literatury w Warszawie odbyło się uroczyste rozdanie nagród w XII Ogólnopolskim Konkursie Poetycko-Prozatorskim dla lekarzy i lekarzy dentystów „Puls Słowa”.

Foto: Anna Marszewska
Laureatów i zaproszonych gości przywitał prezes Związku Literatów Polskich Marek Wawrzkiewicz, a spotkanie poprowadzili prezes Unii Polskich Pisarzy Lekarzy Waldemar Hładki i Majka – Maria Żywicka-Luckner, pomysłodawczyni konkursu.

Spotkanie rozpoczęto uczczeniem brawami pierwszych, nieżyjących już, jurorów konkursu: Aliny Chraboł-Sury – dyrektor SZPZLO Warszawa Praga-Północ, Zbigniewa Irzyka – krytyka literackiego, a także prozaika Zdzisława Łączkowskiego. Następnie poproszono obecnego dyrektora SZPZLO Warszawa Praga-Północ Pawła Chęcińskiego o rozdanie laureatom dyplomów i nagród.

I nagrodę w kategorii poezja otrzymał Bolesław Sawicki, II nagrodę – Zbigniew A. Łobodziński, III nagrodę – ex aequo – Katarzyna Szewczyk i Monika Szymczakowska. Wyróżnienia otrzymały: Joanna Matlachowska-Pala, Agnieszka Rautman-Szczepańska i Ilona Dzijak-Muniak. W kategorii proza I nagrodę otrzymał Dariusz Krasnodębski, II – Elżbieta Lipska, III – Witold Kopeć.

Wyróżnienia trafiły do Zbigniewa Kostrzewy i Stefana Trzosa. W imieniu redaktora naczelnego „Własnym Głosem”, pisma, które obok „Gazety Lekarskiej” i „Pulsu” sprawuje patronat medialny nad konkursem – Pawła Soroki, głos zabrała Zofia Mikuła, gratulując i życząc laureatom dalszych sukcesów. Nagrodzone utwory prezentowali Iwona Rulewicz i Wojciech Magnuski.

Na koniec spotkania prof. Waldemar Hładki w imieniu Jury i organizatorów podziękował Naczelnej Izbie Lekarskiej, Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie, Unii Polskich Pisarzy Lekarzy, Związkowi Literatów Polskich i dyrekcji SZPZLO Warszawa Praga-Północ za umożliwienie organizacji konkursu i pomoc w jego przeprowadzeniu.

Maria Żywicka-Luckner

 

 

 

 

 

 

 

 

Również 23 października 2021 r. odbył się  w Domu Literatury w Warszawie kolejny, czwarty już koncert “Molekuły wrażliwości” prezentujący twórczość pisarzy lekarzy. Przygotowaniem, wyborem tekstów poetyckich oraz organizacją zajęła się nasza niezastąpiona Majka Żywicka za co Jej serdecznie dziękujemy. Głosami aktorów scen warszawskich, w jak zawsze urzekającym nastroju muzycznym kreowanym przez Joannę i Romualda Vorbrodtów usłyszeliśmy poetyckie słowo.

Waldemar Hładki