Informacja z dnia 19 grudnia 2017 r.

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy
członkowie Unii Polskich Pisarzy Lekarzy

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego 2018 Roku

W imieniu Zarządu Głównego UPPL składam Wam najserdeczniejsze Życzenia Świąteczne, wspaniałej rodzinnej atmosfery w blasku rozświetlonej choinki, przeżywania narodzin Bożego Syna, odpoczynku, wytchnienia i wewnętrznego wyciszenia.

                                   

Prezes ZG UPPL
Waldemar
Hładki

Waldemar Hładki dodał do zakładki autora w Indeksie Autorów kilka wierszy z nowego tomiku poezji “Motyl z Nagasaki“. Zapraszam do przeczytania.

Nowe książki Wieśka Prastowskiego

Przed kilkoma dniami otrzymałem od Wiesława Prastowskiego dwie pozycje książkowe: “Zmysły zaśpiewały – wiersze i esej” oraz “Optimus et Maximus” – również zbiór wierszy i esejów. Gratuluję autorowi.

Nowe słowo o Andrzeju Chodackim

Andrzej Chodacki przysłał kilka ciekawych informacji o jego działalności literackiej, ale nie tylko. Miałem okazję posłuchać płyty zespołu Alegoria pt. “Droga”. Znajduję się na niej siedem nastrojowych piosenek z obszaru krainy łagodności. Andrzej nie tylko pisze, ale także śpiewa, gra na gitarze i komponuje. To nie koniec. Andrzej jest także współpracownikiem Tygodnika Polskiego w USA. Posiada stały dział “Opowiadania Andrzeja Chodackiego”. W dziale tym w ciągu ostatnich czerech lat ukazało się 27 tekstów autora. Dowody jego działalności pisarskiej z ostatniego czasu umieściłem poniżej.

Gdy przyjdzie do nas wojna 19.07.2017

Okładki książek, których Andrzej jest współautorem:
1.”Miej Miłosierdzie dla Nas”. Almanach Literacki wydany z okazji Roku Miłosierdzia. Wydawnictwo Św. Mikołaja Apostoła – Niesło, 2016.

2. “Kraina Wyjątkowości”. Almanach Współczesnej Bajki Polskiej. Wydawnictwo Św. Mikołaja Apostoła – Niesło, 2016.

3. Antologia Poetów Polskich. Wydawnictwo Pisarze.pl, 2016.

Waldemar Hładki