Informacja z 1.05.2015 r.

Szanowni, Drodzy Członkowie UPPL!

Po kilku moich informacjach dotyczących Waszej działalności literackiej, artystycznej, kulturalnej i reprezentowania UPPL w tych działaniach, otrzymałem maile od członków UPPL z wyrazami poparcia, potrzeby informowania siebie o tym co ciekawego robicie i jak działacie. Takie były także opinie zgłoszone na posiedzeniu zarządu UPPL w dniu 25.04. 2015 r. Wasza aktywność w szeroko rozumianej kulturze jako członków UPPL jest bardzo cenna, nie tylko dla środowiska lekarskiego, ale także dla środowisk regionalnych w których żyjecie i tworzycie. Napisały do mnie kolejne osoby, aby powiedzieć jakie zdarzenia odbyły się za ich sprawą i z ich udziałem.

Bożenka Kleiny napisała:

Bardzo dobry pomysł, dziękuję. Przy okazji mogę nadmienić o mojej działalności w Skierniewicach. Tutaj działam w miarę możliwości, m.in. miałam spotkanie z czytelnikami- 5 stycznia 2015 w Miejskiej Bibliotece, poza tym zamieszczam okresowo wiersze portalu literackim Skierniewice 24.ośmielam się przesłać załączniki. Pozdrowieniem-Bożena.

Zbigniew Kostrzewa napisał:

Szanowny Panie Prezesie. Z dużym zainteresowaniem i satysfakcją przeczytałem całą garść informacji dot. ostatnich dokonań naszych Kolegów z Unii. Pozwolę sobie do nich dorzucić jeszcze jedną, tym razem dotycząca mojej osoby. Otóż w Warszawie Fundacja Kresy Historii i Fundacja Niepodległość w Domu Kultury Świt zorganizowały (8 II br) spektakl muzyczno-poetycki w związku z 75 rocznicą zbrodni katyńskiej i deportacją Polaków na Syberię. W spektaklu wzięli udział znani artyści m.in. Marian Opania, Adam Woronowicz, Katarzyna Łochowska i inni. Fragment mojego” Poematu Katyńskiego” deklamował Adam Woronowicz, udzieliłem również wywiadu (na scenie) obok m.in. Barbary Borys- Damięckiej -Łączę wyrazy szacunku i pozdrawiam serdecznie Zbyszek Kostrzewa.

W dniu 29.03. 2015 r. odbył się w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi Wernisaż wystawy fotograficznej kol. Macieja Zarębskiego pt. „ Śladami Azteków i Majów” jako pokłosie podróży za wielką wodę. Szesnaście fotogramów pochodziło z książki autora wystawy o tym samym tytule. Zainteresowania także podróżnicze naszego kolegi są znane od dawna. To już jedenasta fotograficzna wystawa autorska naszego kolegi. Wystawa odbywała się w dniach 29.03. do 5.04.2015 r.

W tym samym czasie i miejscu swoje fotografie kwiatowe prezentował Mirosław Marcinkowski. Wieloletni przyjaciel i sympatyk UPPL. Obie wystawy zostały zorganizowane przez naszą Kol. Barbarę Szeffer-Marcinkowską. Obie wystawy zaistniały w cyklu „Nasi Przyjaciele i ich twórczość”. Informacje na temat wystawy możecie Państwo przeczytać w artkule „Dwa Światy”, który ukazał się w majowym numerze czasopisma OIL w Łodzi – Panaceum.

W dniu 19.04.2015r. W OIL w Łodzi odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Tu i Teraz” Główną nagrodę zdobył kolega Andrzej Chodacki, od kilku dni nowy członek UPPL. Gratulujemy.

Napisała do mnie także Aldona Kraus i opisała swoją bogatą aktywność literacką, kulturalną i społeczną w ostatnim czasie. Wiemy jak Aldona jest związana z osobą poety Ks. Jana Twardowskiego. Wszakże w tym roku także uroczystość rocznicowe księdza Jana. W Krakowie także organizujemy wieczór poezji JT w Piwnicy Pod Różą.

„Żałuję, że nie dostarczyłam Ci informacji o moich działaniach, a zawsze informuję, że jestem z naszej Unii. Jest to rok Ks. Jana więc spotkań miałam bez liku – co miesiąc, od września w jakiejś szkole, klubie, PTTK, na uniwersytecie 3 Wieku. W niedzielę – 26 kwietnia mówię o Ks. JANIE na harcerskim corocznym spotkaniu u mnie “Wędrowniczek po Zachodnim Stoku” U w parafii trwają WIELKIE PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĘTA PARAFII – 3 MAJA -Też mówię O KS JANIE, czytam swoje wiersze i zabezpieczam imprezę medycznie. 17 maja godz. 19 – EWA BŁOCH ŚPIEWA KAROLA WOJTYŁĘ DO WŁASNEJ MUZYKI-Jest to dzień papieski , który organizuję dla Anina i nie tylko – dla wszystkich, którzy pragną usłyszeć tak cudne słowa i śpiew   – na który serdecznie zapraszam!

27 maja mówię o KS JANIE do FUNDACJI BO WARTO – w Świątyni. Opatrzności Bożej , A 2 czerwca w DOMU JABŁKOWSKICH

11 czerwca u nas w Anie na Niemodlińskiej jest coroczne teraz X JANOWE

ŚWIĘTO o godz. 18 ! Zapraszam serdecznie !!!

U nas wiosna szaleje cudowna – Chce się żyć! Całusy a.”

Drodzy Moi,

Wysyłając do Was te informacje raduje się, iż tyle w Was aktywności i kreatywności. To przeczy dawnym twierdzeniom niektórych, że Unia jest martwa i nic się nie dzieje. 25 kwietnia odbyło się w Krakowie pierwsze posiedzenie Zarządu Głównego obecnej kadencji. Omawialiśmy wiele spraw i co ważne po naszej działaniach przyjęliśmy pięciu nowych członków do grona UNII. Są to osoby uprawiające poezję i prozę. Mające na swym koncie wydane tomiki i książki, zdobywające nagrody na konkursach literackich. Cieszymy się, że są z nami. Do listu dołączam kilka załączników: zdjęcia pięknej wiosny od Aldony i załączniki od Bożeny Klejny.

Pozdrawiam Was Serdecznie

Prezes

Waldemar Hładki

 Kraków, 1.05.2015 r.