Informacja z dnia 21 marca 2022 r.

Witajcie Czytelnicy tej strony

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Poezji
Poetkom i Poetom należącym do Unii Polskich Pisarzy Lekarzy, a także wszystkim innym piszącym wiersze życzę wszystkiego najlepszego, wiele radości w tym dniu i wszystkich następnych oraz najpiękniejszych uniesień poetyckich z których zrodzą się wasze wiersze.

 

!!!
Informuję, że nasze coroczne Jesienne Sympozjum odbędzie się w dniach 30.09.-2.10. 2022 r. w Katowicach. Będzie to jednocześnie jubileusz 55-lecia UPPL. Zarezerwowaliśmy czterogwiazdkowy hotel z parkingiem, kilka minut taxi od dworca głównego PKP. Ustalamy sprawy organizacyjne, wyżywienie i program naszego spotkania. Będzie jak zawsze, pożytecznie, ciekawie i wspaniale.
Zapraszam już dziś. Nie może Was zabraknąć na naszym jubileuszowym spotkaniu. Dalsze informacje wkrótce.

Waldemar Hładki

Ukazała się nowa książka naszego Unijnego Kolegi Janusza Czarneckiego pt. “O północy w Westminster”.
To książka z gatunku SciFi. Druk został wydany przez Wydawnictwo Adama Marszałka. Książka jest dostępna w księgarniach toruńskich.

Fragment książki  zamieszczony na okładce: ” Czas wszystko wyjaśnia. Wszystko co się rodzi i żyje, potem umiera i cieleśnie odchodzi ze świata ziemskiego. Czy nie zastanawiało panów, dlaczego i w jakim celu spotykamy się po północy w Opactwie Westminster ? Moglibyśmy tutaj przebywać i nie zaistnieć jako spotkanie czterech osobowości. Kto nas obudził i powołał ? Jaki jest cel naszej rozmowy i dyskusji ?
Ciekawi czytelnicy spróbują  z pewnością odnaleźć pytania zadane przez autora w jego najnowszej książce. Gratuluję Januszowi i zapraszam do lektury.

Waldemar Hładki

 

Zbyszek Jabłoński informuje nas o wyjątkowym rodzinnym zdarzeniu i okolicznościach jego świętowania. Tekst Zbyszka w lokalnej gazecie poniżej. Dostojnej Jubilatce życzymy kolejnych lat w zdrowiu i dużo radości na co dzień.